Gezi

Takip Etmeniz Gereken Türkiye’nin İlham Veren 10 Kadın Gezgini

Sosyal medya hayatımızı değiştirdi. Bunun seyahat alanına yansıması çok da güzel oldu. Hiç bilmediğimiz, tanışma veya konuşma fırsatı dahi bulamayacağımız kişilerin yolculuklarını takip edebiliyor, yazdıkları, paylaştıkları içeriklerden eşsiz bilgilere kolayca ulaşabiliyoruz. Maceralarına eşlik ediyor, seyahatlerinden ilham alıyor, verdikleri bilgilerle seyahatlerimizi planlıyoruz.

Ancak bu gezginler içerisinde öyleleri var ki attıkları her adımı takip etmeniz hayatınıza anlam ve renk katabilir. Bunlar uzaklık, hijyen, güvenlik gibi endişeleri artlarında bırakıp yola düşmüş keşfetme tutkusuna sahip kadın gezginler. Instagram ve Facebook’tan bu gezginleri takip edin, ilham alın!

Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın Gezgin

1. Hülya Tosun

O bir masalcı, kendisi de iç dünyası da güzel bir gezgin. Atmış ruhunu bohçasında, yıllardır bir orada bir burada özgürce geziyor. Hikayeleri çok güçlü kelimelerle yazabiliyor, ah keşke hep yazsa dediğimin çok olduğu gezginlerdendir. Paylaşım ekonomisi konusunda tez yazabilecek birikime sahip. Şu sıralar Kamboçya sınırlarına girmiş durumda.

www.ruhubohcadagezen.com
www.facebook.com/ruhubohcadagezen

Gezi-Rehberi-Line

2. Burcu Tunca

Hindistan’dan Avustralya’ya, Tayland Adalarından Endonezya’ya kadar her yerde ayak izi bırakan Burcu, içindeki sesi dinleyip kendini yollara atmış bir gezgin kadın. Yogada huzuru, dansta mutluluğu, yollarda kendini bulan, Trakya topraklarında doğmuş çingene ruhlu gezgin, en son Kamboçya civarında görüldü.

www.gezginyogini.com
www.facebook.com/gezginyogi

Gezi-Rehberi-Line

3. İlsu Dirgin

Dünyanın ilginç yerlerine bir gezginle birlikte gitmek istiyorsanız işte aradığınız kişi! Beyaz yakalı yönetici hayatını geride bırakan İlsu hem geziyor, hem gezdiriyor. Takılın peşine!

www.aylakilsu.com
www.facebook.com/aylakilsu

Gezi-Rehberi-Line

4. Sevil Mert

Çok çalışıyorum, vaktim yok, 2-3 hafta yıllık iznimle nasıl gezeyim, ancak dinlenebiliyorum diyenlere örnek bir beyaz yakalı. Hem çalışıp hem de ucuza nasıl çok gezebilirim diyenlerin Sevil’in blogunu ziyaret etmesini tavsiye ediyorum.

Zafer bizimdir 🙂 #hallonorway #norveç #fiyord

A post shared by Çok Okuyan Çok Gezen🎈 (@cokokuyancokgezen) on Jul 19, 2015 at 8:46am PDT

www.cokokuyancokgezen.com
www.facebook.com/Cokokuyancokgezen

Gezi-Rehberi-Line

5. Hale Sargın

İşinden istifa edip Güney Amerika’da tek başına seyahat eden Hale’nin seyahatini sosyal medyadan takip edin. İlk önce sırt çantalı solo gezgin olan Hale, şimdilerde bisikletiyle seyahat ediyor. Seyahati için kendisine destek olun. Son gördüğümde Şili taraflarındaydı.

www.isimgucumgezmek.com
www.facebook.com/isimgucumgezmek

Gezi-Rehberi-Line

6. Tuğçe Makarnacı

İşinden istifa edip yollara düşen bir gezgin. Asya’yı karış karış gezdi. Kafasına göre özgür takılmayı ve eğlenmeyi sever. Fazla sorularla canını sıkmamanızı tavsiye derim.

www.bilinmeyenrota.com
www.facebook.com/BilinmeyenRota

Gezi-Rehberi-Line

7. Oya Yıldız

Güzel fotoğraf çeken ve güzel de yazan bir beyaz yakalı. Ucuz uçak bileti avcısıdır kendisi, yakaladımı ucuz bileti hiç affetmez. Seyahatlerini aylarca önce planlar ve ucuza getirir. Son olarak Kars’ta Ani harabelerini fotoğraflarken görüldü.

www.benimlegez.com
www.facebook.com/benimlegez

Gezi-Rehberi-Line

8. Deniz Dağaşan

Deniz ablamız gezginliğin yaşının olmadığının en güzel örneği. Kendisi 60+ yaşında ve şimdiye kadar 60+ ülke gezdi. Son olarak Güney Amerika’da Şili’de görüldü.

www.facebook.com/gezgindenizkizi
www.gezgindenizkizi.com

Gezi-Rehberi-Line

9. Pinar Pinzuti

Benim aklıma bisiklet dendi mi ilk Pınar geliyor. Kendisi bisikletin yaygınlaştırılması için mücadele eden çok çalışkan bir bisiklet aktivisti. En son Rodos’ta görüldü.

Ready for the fancy women cycling tour #süslükadinlarbisikletturu #skbt15 #velo #love #cyclechic #cityofizmir

A post shared by Bisikletizm (@pinarpinzuti) on Sep 20, 2015 at 5:19am PDT

www.bisikletizm.com
www.facebook.com/Bisikletizm

Gezi-Rehberi-Line

10. Burcu Canbulat

Beyaz yakalı gezginken işinden istifa edip özgürlüğü seçenlerden. Tek başına çıktığı Orta Amerika turunun ortasında eşiyle Meksika’da buluşmuştu ve birlikte gezmişlerdi. Gezi Tozu’nun yeni rotası Filipinler ve günübirlik Singapur. Sosyal medyada anlık paylaşımlarla ufak tüyolar vermeye bayılıyor.

www.gezitozu.com
www.facebook.com/gezitozu

Gezi-Rehberi-Line

ve Gülçin Sögüt

Tatlı gezginimiz Gülçin hepimizden çok geziyor sanırım. Ben bile takip edemez oldum. Dünyada görülmesi gerekli yerler listesini eline alarak bundan sonraki gezilerinde buraları görmeyi hedefleyen birisi.

www.tatligezgin.com
www.facebook.com/TatliGezgin

Beni de takip etmeyi unutmayın! 🙂 instagram.com/yoldaolmak

Listeye ekleyebileceğim en az 20 gezgin kadın daha var. Eğer seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seviyorsanız gezginlerin Facebook sayfalarını bulup takip edin, ilham alın!

Yorum Yapmak Icin Tiklayiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top