Genel

ASUS ZenBook S ve ZenBook Pro tanıtıldı

ASUS ZenBook S ve ZenBook Pro tanıtıldı

ASUS ZenBook S ve ZenBook Pro modelleri, Tayvan’da gerçekleştirilen Computex fuarı kapsamında resmi olarak duyuruldu. Her iki modelin de kendine has farklı özellikleri bulunuyor.


İlginizi çekebilir: ASUS ROG Phone tanıtıldı


ASUS ZenBook S özellikleri

Asus ZenBook S (UX391) modeliyle başlayacak olursak ilk bakışta cihaz “ErgoLift menteşesi” ile öne çıkıyor. Bu menteşe, uzun süre yazı yazmayı daha konforlu hale getirmek amacıyla klavyeyi 5.5 derece yukarı kaldırıyor. 13.3 inç boyutundaki cihaz 0.99 kg olarak dikkat çekiyor.Mavi ve kırmızı renk seçenekleriyle beraber tamamen metalden üretilen ve MIL-STD-810G  askeri standartlarında dayanıklılığa sahip dizüstü bilgisayar, 4K UHD NanoEdge dokunmatik ekrana ve Alexa sesli asistanına da sahip. Donanım tarafında ise 8. jenerasyon Intel işlemciler tercih edilmiş. Son oalrak açıklanan pil ömrünün ise 13.5 saat olduğunu belirtelim.

ASUS ZenBook Pro özellikleri

Adından da anlayabileceğiniz üzere yüksek performans isteyen “profesyonel” kullanıcılar için tasarlanan ürün, 8. jenerasyon Intel Core i9 işlemci seçenekleri, GTX 1050 Ti ekran kartı, 1 TB SSD ve gigabit Wi-Fi bağlantısı gibi üst düzey özellikler sunuyor.14 inç boyutlu Full HD NanoEdge ekran sunan cihazın bir de 15.6 inç boyutlu 4K UHD çözünürlük sunan varyasyonu da var. Ekranın önemli özelliklerinden biri %100 Adobe RGB renk gamutu sunuluyor olması.

Hem ZenBook Pro 14 hem de Pro 15 modellerinin en dikkat çekici özelliği yeni ScreenPad. Bugüne kadar gördüğümüz TouchPad’lerin aksine 5.5 inç boyutlu dokunmatik bir ekranla gelen “akıllı touchpad”  farklı uygulamalarda yardımcı bir ekran görevi görüyor. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 2.299 dolar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 nolur.net. Gunun one cikan tasarim, giyim, stil haberleriThemetf

To Top
http://bir10.com/akilli-sozlesmeler-ile-geleneksel-sozlesmeler-arasindaki-fark/,http://bir10.com/asus-zenbook-s-ve-zenbook-pro-tanitildi-2/