Seyahat

7/24 şehirde yaşam

BAMBAŞKA BİR HANSEL VE GRETEL
Tiyatro – Ceren Arseven
Neil LaBute tarafından kaleme alınan dünyaca ünlü eserden uyarlanan Hansel ve Gretel’in Öteki Hikayesi, Oyun Atölyesi’nde tiyatro severlerle buluşuyor. Gerçekler acıtır mı? Kan bağı size neler yaptırır? Ahlaki değerler esneyebilir mi? Sırlarla dolu iki kardeşin hikayesi bu sorulara cevap arayarak size modern bir Hansel ve Gretel masalı anlatıyor. Başrollerinde Ayça Bingöl ve Salih Bademci olan oyun 9 Kasım Perşembe ve 10 Kasım Cuma günü saat 20.30’da sahnelenecek. Bilet fiyatı 60 TL.

NEREDE O ESKİ KABADAYILAR!
Kitap – Göksan Göktaş

Türk edebiyatında gündelik hayat kültürüne ışık tutan usta kalemlerden, bir nevi ‘İstanbul detayları tarihçisi’ Refi Cevad Ulunay’ın Sayılı Fırtınalar’ı, bu kez Alfa etiketiyle yayınlandı. Yazar’ın “şehir şövalyeleri” dediği eski İstanbul kabadayılarının dünyasını, gerçek örneklerle ve ‘vukuat’larla anlattığı kitap çokça merak edilen alengirli bir dünyanın sırlarını ifşa ediyor. Zamanla ‘kabadayı’ tanımının içeriği değişip yozlaşsa da, bir zamanların şehir şövalyelerini şöyle anlatıyor Ulunay: “Zayıfı, bilhassa ırz ehlini himaye ederler, çizdikleri yoldan ayrılmamaya dikkat ederler. Çünkü muhitlerinin onlara verdiği bazı hakları ayaklar altına alırlarsa şöhretlerini kaybedeceklerinden korkarlar. Onlar beydir, efendidir, ağadır. Birbirlerine hürmet ederler, bu hürmete layık olmaya dikkat ederler…”
Sayılı Fırtınalar
Refi Cevad Ulunay/Alfa

3 öneri
– Sahra 1911 
/ Ayşe Övür / Remzi
– Kullervo’nun Hikayesi / J.R.R. Tolkien / İthaki
– Güneşe’e Koşarken Ay’a Tutuldum / Ahu Uz / Tortuga Yayınları

OLÖF ARNALDS’LA İKİ GECE
Konser – Meltem Fıratlı
İzlandalı şarkıcı Olöf Arnalds, iki gece üst üste Salon İKSV’de konser verecek. Kuzeni müzisyen Olafur Arnalds gibi İstanbul aşığı olan müzisyen, çello, gitar, keman çalıyor. 08 ve 09 Kasım’daki konserlerin başlama saati 21.30. Bilet fiyatları 50, 40 ve 30 TL

GEYİK YAPMAYI ÖĞRENİN
Atölye – Ceren Arseven
İzmir’deki Masterpiece bugüne kadar eline bir kere bile fırça almayanların şahane tablolar yapmasını sağlıyor. Bugün yapılacak eser rengarenk bir geyik. 19.00’da başlayacak atölyenin katılım ücreti 60 TL.

YİTİK NESNELERİN PEŞİNE DÜŞENLER
Sergi – Ceren Arseven

Galeri KHAS yeni döneme Sıtkı Kösemen’in Yitik Nesne Ardında sergisiyle giriyor. Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından Sıtkı Kösemen’in uzun bir aradan sonra açacağı ilk kişisel sergide 25’e yakın yeni eser sanatseverlerle buluşuyor. Küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı sergi 1 Ocak’a kadar gezilebilir.

GÜLİZ AYDIN’IN FAVORİ 5’İ
 Aida: Misafirim varsa ya da arkadaşlarımla uzun bir yemek istiyorsam genelde Aida’yı tercih ediyorum, yemekleri ve ortamı çok güzel.
 Arkaoda: Gece dışarı çıkıyorsam Anadolu yakasında genelde buraya gelirim. Kokteylleri oldukça lezzetli.
 700 gr: Kahvaltı için tercihim. Bütün ürünleri organik ve en doğalından, en tazesinden seçiliyor.
 Smyrna: Cihangir’de ki uğrak noktam, hem sevdiğim dostlarla karşılaşıyor, hem de güzel yemek yiyorum.
 Kropka: Gün içinde kahve molamı değerlendirdiğim yer, güzel tatlıları da gitme sebeplerimden.

CAZ EŞLİĞİNDE BRUNCH
Pazar gününü caz dinleyerek geçirmeye ne dersiniz? Üstelik ev yapımı taze lezzetlerin sunulduğu brunch eşliğinde… Maslak Uniq’teki Tamirane’de Pazar günleri gerçekleşen Morning Jazz Sessions’ın yarınki konuğu Olgun Açar Quartet. Brunch 10.00’da başlıyor, konser ise saat 15.00’te. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

ORKESTRAYLA HARRY POTTER
Zorlu Performans Sanatları Merkezi, beyazperdede konser deneyimi sunan Movies in Concert serisi kapsamında bugün Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı ağırlayacak.

NOT DEFTERİ
Damla Kayayerli
1. 
Suç mahallindeki delillerin nasıl inceleceğini öğrenmek için bugün Ankara Padium Alışveriş Merkezi’ndeki CSI London Sergisi’ne davetlisiniz
2. Hiç resim yapmamış kişiler için İzmir’de ArtimProjects bir atölye düzenliyor. Adı Gece-Night Atölyesi. Üç saat sürecek olan etkinlik yarın yapılıyor. Saat 14.00’te başlayacak olan atölyenin fiyatı 56 TL.
3. Sivas Devlet Tiyatrosu’nda iki perdelik tiyatro oyunu 39 Basamak, Atatürk Kültür Merkezi’nde Sivaslı tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyun, 9 Kasım Perşembe günü saat 19.30’da başlıyor.
4. Gaziantep Devlet Tiyatrosu, Ahmed Yesevi tiyatro oyunu Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi’nde sahneleniyor. Oyun 10 Kasım Cuma günü saat 20.00’de başlıyor.
5. 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın Cumhuriyet Bestecileri konserinin şefi Gürer Aykal, solisti Emre Elivar. Konser Antalya Kültür Merkezi’nde 10 Kasım Cuma günü yapılıyor. 20.30’da başlayan etkinlik biletleri tam 15 TL, indirimli 10 TL.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 nolur.net. Gunun one cikan tasarim, giyim, stil haberleriThemetf

To Top
http://bir10.com/istanbulda-kendinizi-ayricalikli-hissetmenizi-saglayacak-seyler/,http://bir10.com/boluda-aleyna-tilki-konseri-ikinci-kez-iptal-edildi/