Genel

700.000 kilometreyi deviren Skoda Octavia ile tanışın!

700.000 kilometreyi deviren Skoda Octavia ile tanışın!

Araba alırken kullanıcıların ilk baktığı noktalardan birisi, şüphesiz ki düşük kilometreye sahip olması. 700.000 kilometreyi deviren dizel bir Skoda Octavia, bu tezin kısmen hatalı olabileceğini gözler önüne seriyor.

“Yorgun savaşçı” Skoda Octavia, tam 700 bin kilometrede!

CarThrottle ekibinin yeni YouTube serisine konuk olan ilk jenerasyon Skoda Octavia, şuana kadar tam 700 bin kilometre kat etmiş. Üzerindeki 90 beygirlik 1.9 litrelik TDI motoru aynen koruyan araç, standart bakımları dışında herhangi bir değişikliğe uğramamış. Hatta dış kozmetiğinde arızalı otomatik cam motoru ve sağ arka kapı dışında kapıların bozuk olması dikkat çekiyor. Koltuklarda da zamanın verdiği ufak deformasyonlar göze çarpıyor.

Aracın motorunun garajda indirilmesiyle üzerinde titiz ve detaylı bir test gerçekleştirilmiş. Valflerinin, turbo ve pistonlarının gayet iyi durumda olduğu belirtilen incelemede yalnızca süspansiyonda ufak paslanmaların başladığı belirtilmiş.

Ömrünün benzinliye göre daha az olduğu düşünülen dizel motorlar, uygun koşullarda bakıldığı ve kaliteli yakıt kullanıldığı takdirde uzun yıllar sürülebiliyor. Bunun en canlı örneği de bu tarz uzun kullanım videoları. Kim bilir, belki de İstanbul’daki taksilerin birine yakın zamanda aynı testi uygulamak iyi bir fikir olabilir!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 nolur.net. Gunun one cikan tasarim, giyim, stil haberleriThemetf

To Top
http://bir10.com/izmirde-gezilecek-yerler/,http://bir10.com/siz-camide-yenisiniz-galiba/